facebook

Kuchnia dopasowana do Ciebie Poznaj kuchnie na wymiar Senso Kitchens

Zainspiruj się, wybierz swój styl, kolorystykę i najlepsze dla siebie rozwiązania. Zobacz Katalog kuchni na wymiar Senso Kitchens.

Pobierz katalog

Od kuchni do salonu – jak połączyć te dwa pomieszczenia?

Kuchnia otwarta na salon to coraz chętniej wybierane rozwiązanie przy aranżacji mieszkań czy domów jednorodzinnych. Jest to układ bardzo komfortowy, jednak wymaga gruntownego przemyślenia wystroju obu tych pomieszczeń, by idealnie do siebie pasowały.

Otwarte kuchnie święcą swój triumf. Możemy je spotkać zarówno w niewielkich kawalerkach, gdzie pełnią rolę funkcjonalnego aneksu, jak również przestronnych domach, w których elegancko przenikają się z jadalnią lub salonem. Otwarcie kuchni nie ogranicza kontaktu z gośćmi oraz umożliwia przyrządzanie posiłków w towarzystwie. Wspólna przestrzeń wpływa również korzystnie na wspólną integrację. Jeśli przymierzasz się do urządzenia kuchni otwartej na resztę domu, należy pamiętać o tym, że wymaga to gruntownego planu. Jego brak może skutkować stylistycznym i kolorystycznym chaosem. Poznaj kilka zasad, które pozwolą tego uniknąć.

Postaw granicę
Mówiąc granica, mamy na myśli charakterystyczny punkt umowny, który dyskretnie oddziela salon od kuchni, wyznaczając koniec i początek każdego z pomieszczeń, mimo ich otwartego układu. W tej roli wprost idealnie sprawdzi się wielofunkcyjna kuchenna wyspa – może pełnić funkcję stołu, miejsca do przygotowywania posiłków czy nawet strefy gotowania bądź zmywania (jeśli umieścimy w niej kuchenkę, zlew lub zmywarkę) . Jej wymiary oraz funkcje powinny być dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań.

Źródło: Black Red White

Taką oddzielającą granicą może być także podłoga. Jej odpowiedni dobór wydzieli subtelnie kuchnię od salonu. Najczęściej jest to połączenie praktycznych w kuchni płytek i naturalnego drewna lub paneli pokrywających podłogę w przestrzeni salonu. Oczywiście możemy postawić na taką samą podłogę w obydwu pomieszczeniach, ale pamiętajmy o odpowiednim jej zabezpieczeniu w strefie kuchennej.

Źródło: Black Red White

Symbolicznym podziałem tych dwóch pomieszczeń może być również kolor ścian. Dwie inne barwy pozwolą wyznaczyć strefy kuchni i salonu. Należy jednak pamiętać, by kolory te pochodziły z tej samej rodziny barw i ”nie gryzły się”. Wyraziste i nieodpowiednie kontrasty zaburzą przestrzeń.

Wybierz swój styl
Jeśli decydujemy się na kuchnię otwartą na salon powinniśmy zdecydować się na jeden spójny styl, który możemy uzupełniać o charakterystyczne dla danego wnętrza dodatki. Nowoczesny minimalizm w kuchni nijak będzie się miał, jeśli w salonie znajdą się meble w stylu retro i odwrotnie. Jeśli nie chcemy wprowadzić do czterech ścian stylistycznego zamieszania bądźmy konsekwentni.

Źródło: Black Red White

Dopasuj meble
Stylistycznie spójne meble pozwolą zachować jedność i symbiozę dwóch przestrzeni. Ostatnio triumfy święci nowy trend na wykorzystywanie tych samych mebli zarówno w kuchni, jak i w salonie. By nie było zbyt monotonnie zawsze możemy wprowadzić pewne zmiany – zmienić formę uchwytów czy nawet ich kolor. Ważne by styl zbytnio nie odbiegał od siebie.

Źródło: Black Red White

Uzyskanie spójności pomiędzy salonem i kuchnią nie jest wcale trudne. Należy jednak pamiętać, że na otwartej przestrzeni każdy detal ma znaczenie – stylistyczny umiar i minimalistyczne podejście do tematu pozwoli nam zaaranżować przestrzeń pełną dobrego smaku.

[Black Red White] Poznaj kuchnie na wymiar SENSO KITCHENS [zobacz >]

Poleć ten artykuł znajomym:
Udostępnij Tweetnij Wykop
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.