facebook

Kuchnia dopasowana do Ciebie Poznaj kuchnie na wymiar Senso Kitchens

Zainspiruj się, wybierz swój styl, kolorystykę i najlepsze dla siebie rozwiązania. Zobacz Katalog kuchni na wymiar Senso Kitchens.

Pobierz katalog

Metamorfoza starej kuchni. Sprawdź, jak zmieniło się to wnętrze!

Jak wyremontować kuchnię? Nie ma jednego przepisu, bo każda wymaga indywidualnego podejścia. Zobacz jak projektanci Black Red White przemienili starą, niefunkcjonalną kuchnię w nowoczesne, estetyczne wnętrze, w którym trendy uzupełniają się z praktycznymi rozwiązaniami.

Architekt Frank Lloyd Wright uważał, że kuchnia to serce domu. Powinna spełniać wiele funkcji i być przyjazna dla każdego domownika. Jej remont to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga dużej atencji na detal, ergonomię oraz potrzeby użytkowników. Dlatego do planu zmiany kuchni trzeba podejść holistycznie, ale także z pomocą eksperta, którzy spojrzy na nasze pomysły oraz dostępną przestrzeń z dystansem.

*Zdiagnozowanie potrzeb *
Projektant najlepiej przeprowadzi nas po świecie dostępnych rozwiązań, dostrzeże potencjał przestrzeni i urealni nasze oczekiwania. Tak było w przypadku prezentowanej kuchni, której właściciele marzyli o nowoczesnym, wygodnym wnętrzu dostosowanym do stylu ich życia. Kuchnia miała być ponadczasowa, ale wpisana we współczesność. Wygodna i pełna schowków, by ukryć nadmiar kuchennych gadżetów i zapanować nad porządkiem. I co najważniejsze – sprzyjająca byciu razem. Tak, by każdy z domowników miał w niej swoje komfortowe miejsce. Projektanci Black Red White przygotowując nową koncepcję kuchni wzięli pod uwagę nie tylko konkretne potrzeby, ale także problemy związane z zastaną przestrzenią.

Niedogodności do zmiany
Duży, stary, piękny dom z kuchnią o wielkości 35 mkw. Wychodzi się z niej na taras tuż przy ogrodzie. Brzmi idealnie, prawda? Okazało się jednak, że przestrzeń kuchenna nie spełnia potrzeb trzyosobowej rodziny (rodzice i dziecko w wieku przedszkolnym). Przestrzeń i meble nadgryzł ząb czasu, a ich funkcjonalność nie jest już taka jak kiedyś.

Właściciele wspólnie z projektantem zdefiniowali następujące problemy:
• niewykorzystana przestrzeń pomiędzy szafkami zbiegającymi się do kąta rozwartego ścian – niestandardowy kąt dawniej uniemożliwiał funkcjonalną zabudowę, co w efekcie nie pozwoliło funkcjonalnie wykorzystać tej przestrzeni.
• nieustawna wnęka o niewymiarowym kształcie – kolejna niewykorzystana i kłopotliwa przestrzeń w projekcie starej kuchni.
• brak miejsca dla wszystkich członków rodziny do komfortowego zjedzenia posiłku – stół nie był za duży, a przy takiej rodzinie i ewentualnych gościach przydałaby się większa powierzchnia blatu do spożywania wspólnych posiłków.
• kolorystyka oraz styl pomieszczenia – beże i brązy - przytłaczały jasne i dobrze doświetlone wnętrze. Wnętrze było mdłe i nie zachęcało do spędzania czasu razem.
• Podłoga również wymagała zmiany - pokrywało ją mocno nadgryzione zębem czasu linoleum imitujące płytki.

Projekt nowej kuchni wymagał więc spójnej, dopracowanej koncepcji, która brałaby pod uwagę wszystkie te aspekty. Jego realizacja z kolei nie mogła odbyć się bez gruntownego remontu.

Inny wymiar kuchni
Nowa kuchnia została zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami, ale jej styl jest na tyle uniwersalny, że trafi również w gusta osób zorientowanych na bardziej klasyczne rozwiązania. Projektanci postawili na fronty kuchenne 43’rd Luvak Avenue z grupy Capital, kuchni na wymiar Senso Kitchens, które utrzymane są w dwóch odcieniach szarości. Stonowana kolorystyka została wzbogacona o blaty w kolorze dąb górski, które wprowadzają do wnętrza naturalne ciepło. Warto zwrócić uwagę na drobiazgowy projekt przestrzeni, który rozwiązuje wszystkie problemy starej kuchni.
*Kłopotliwa przestrzeń *zlokalizowana przy kącie rozwartym zbiegających się ścian została praktycznie zabudowana. Nowe szafki i blat dopasowany do niestandardowych wymogów wnętrza pozwoliły wygodnie zagospodarować tę część kuchni.

Źródło: Black Red White

Nieustawna wnęka w ścianie, która dotychczas była kompletnie niewykorzystana i szpeciła wnętrze przemieniła się w funkcjonalną szafę cargo z mnóstwem miejsca na przechowywanie. Mała domowa spiżarnia w samym centrum pomieszczenia kuchennego pozwala na praktyczną organizację produktów spożywczych, a dodatkowo, dzięki wysuwanym koszom, zapewnia do nich wygodny dostęp.

Źródło: Black Red White

W miejsce starego stołu wstawiono dużą wielofunkcyjną wyspę, która kryje w sobie wiele praktycznych rozwiązań. Miejsce do przechowywania znajdziemy w niej dzięki szufladom i półkom (również tym otwartym). Wygodna przestrzeń do spożywania posiłków jest zasługą umieszczonych w specjalnej wnęce wysokich hokerów, na których można komfortowo usiąść. To jednak nie wszystko. Blat wyspy również został funkcjonalnie podzielony. Znajdziemy w nim jednokomorowy zlew i mnóstwo miejsca do pracy.
Ponure kolory podłogi i ścian zostały zmienione, podobnie jak kolorystyka mebli. Teraz wnętrze otaczają modne odcienie delikatnej szarości w jej jasnym odcieniu. Kontrastowe szafki w grafitowym kolorze są mocnym akcentem, który skupia uwagę już od wejścia.
*Sprzęt AGD zabudowano *i w ten sposób estetyka pomieszczenia wydaje się bardzo spójna i uporządkowana. Szafki górne są zabudowane i mieszczą nie tylko naczynia i sprzęty kuchenne, ale i książki kucharskie, których gospodarze mają sporo.
Dzięki możliwościom kuchni na wymiar Senso Kitchens udało się zyskać efekt przestronnej, funkcjonalnej i dobrze zorganizowanej kuchni, odpowiadającej potrzebom całej rodziny. Rozwiązania szyte na miarę pozwoliły uporać się z kłopotliwymi wnękami i kątami, by w efekcie stworzyć przestrzeń nie tylko zgodną z najnowszymi trendami, ale przede wszystkim wygodną i funkcjonalną.

Źródło: Black Red White

[Black Red White] Poznaj kuchnie na wymiar SENSO KITCHENS [zobacz >]

Poleć ten artykuł znajomym:
Udostępnij Tweetnij Wykop
Wyłącz Adblocka, aby w pełni cieszyć się zawartością tej strony.